Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı için değil, aynı zamanda âlem için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle bünyelabildiği kadar ayrıca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş sahip olmak için yalnızca nickname (takma isim) cızıktırmak kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete saksılamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine saksılıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek fasıla yüzeyünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve sahnelü, ünlü ve sahnelü kadar tercihe rabıtlı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir öbür popüler chat yetişek olan ve internetin efsane yazılımlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet