Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daim giriş karşılayıcı ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir kontrol bile arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme eden yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun kellelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram irtibatsı istediği karınin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çtemizlemek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Ne Aptal Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat karınin ne yazık ki çok okkalı formül bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek esasta sair kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğteamültirin ve çabucak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz bileğteamültiğinde yahut kullanıcı adınız bileğteamültiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğteamültirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğteamültiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “bileğteamülikliği sonuç tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini bileğteamültirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?