İzmir Apartman Yönetimi

Bu katışıkşık pozisyon ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, şişko konutların üzerine insanoğluın eskisi denli bildirişim içre olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya ulaşınca yaşanan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi bağırsakin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu dümen ile bile apartman bağırsakin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bağırsakin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bentlı geçmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa soy sahibi ve ön sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Umumi dümen işlemleri, ismet ve bakım işlemleri, asansör, kalorifer, çarpıcılık, asayiş ve sigorta işlemlerinden sorumludur.

· Umumi olarak bütün bakım, onarım, ismet ve özge giderler bağırsakin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bağırsakin maddi dayak tuzakır.

· Cemi gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu yaşam alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi işlemleri haricinde diğer bir işleme çağ kocaoğlanramamalarının muhteşem bir iş olması yüzünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseriya bu tür yöneticilik işlemleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat zorunlu olan bu durumu yapmaları ekseriya apartman yaşantısında sorunlara maksat açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda bahtiyar eden bir durumdur. Tabaka maliklerinin bu süreci amelî bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mütehassıs kişilerden dayak tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve mütehassıs eşhas aracılığıyla yapılmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Elan mazbut, otoriter ve kazançlı bir şekilde dümen katkısızlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da muhteşem bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir