Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çısoy bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnızca başına öne çısoy en mehabetli miktarda ilaç kucakerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği meydanı büyültmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın bilgelik nişanarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkızılışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yapamamak istemeyen serarı mazmunında ülkesini geceli gündüzlü temsil fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat servuruları ile de meşhurdur. 143 adet servurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi gelişen olaylarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında imdi çın bir mahir olmasıyla alay malay kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında mekân edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa güruhlen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam beyninde en çok berat servurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sayesinde doğru alışverişlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse bile katiyen çkızılışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez alay malay yürütmek üzere terapi yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine mehabetli bir sayeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de temelı kıymettar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek hasretmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ağırlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Tek kötü (taç hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tamam çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birçok şirketin şirket ve müessis kadrosunda mekân almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reisıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Muinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca bileşkenin yanında insanoğluna yarayacak alışverişler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taçıkların geçmesi kucakin belli başlı bir zamanı beklesek bile birtakımları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de kucakerisinden palas bir halde terapi edebilmek kucakin bu kullanılıyor. Hatta cinsel alışverişlev bozukluğunu da terapi etmek kucakin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış ateşe karşı dirençli ve ağırlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat servurularının 2000 adetine andıranın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı alışverişleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü bildirme fail Spektral Holding Dümen Kurulu Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine binalabilecek en harbi katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da mehabetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde mekân meydan özge fen adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir miktarda farmasötik bileneşeli patentinin hak sahibi olması ve servurusunu ilk fail kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın yapı taşı lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık meydanında çkızılışmalarını geceli gündüzlü koskocamanleterek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birçok nöbet Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil mekân dışında yani global anlamda da birçok ödülleri alarak bulduğu farklı çareların muhaliflığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile alay malay doğru alışverişlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı alışverişe yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birçok farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çkızılışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış kıymet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda mekân meydan bir değerli sahası ile alay malay serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değalışverişikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı kıymet yahut miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak alışveriştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.kez ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yürütmek üzere dü sınai hammadde uyuşturucu sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazgılı açıklamada inançlerine mekân maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli ulanmış kıymet mizan potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç binasındaki anlamsızluklar sayesinde güçlü derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka arz planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine usturuplu rezerv tespit raporları düzenlenerek halka arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mekân meydan teferruatlara için üste, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar